Dla Szkół i Przedszkoli

W położonej nad rzeką otoczonej lasem Ziołowej Dolinie, przygotowaliśmy liczne atrakcje oraz ciekawostki zarówno dla młodzieży, jak i najmłodszych dzieci. Oferujemy zorganizowane pobyty dla dzieci. Czyste powietrze, urokliwy krajobraz otaczający nasze gospodarstwo oraz wyjątkowy klimat, niespotykany w żadnym innym miejscu. Wszystko to sprawia, że co roku odwiedzają nas setki przedszkoli i szkół. W roku szkolnym zapraszamy grupy dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież na kilkugodzinne pobyty w naszym gospodarstwie. Dla najmłodszych mamy plac zabaw z piaskownicą oraz trampolinami i zjazdem na linie. Zobaczymy i posłuchamy co słychać w lesie i nad rzeką. Dla starszych specjalnie dostosowane do grupy wiekowej liczne gry, zabawy i konkursy pod okiem animatora. W okresie świątecznym zapraszamy na pobyty mikołajkowe oraz wielkanocne.

Zabawy jednak to nie wszystko.  Jako że Ziołowa Dolina zawdzięcza swoją nazwę bogatej historii ziołolecznictwa, przygotowaliśmy ścieżkę edukacyjną pokazującą niektóre z ziół, jakie są przez nas stosowane i to nie tylko do produkcji leczniczych mieszanek ziołowych, ale również w kuchni. Spacer pozwoli dzieciom poznać, dotknąć i rozpoznawać oraz nazywać niektóre z nich.

W Ziołowej Dolinie mieszka również wiele zwierząt. Strusie, osiołki, konie, kozy czy króliki zawsze cieszą się z odwiedzin dzieci, natomiast dzieci są szczęśliwe, mogąc je poznawać i głaskać. Organizujemy przejażdżki wozem w zaprzęgu konnym po okolicy, a zimą również kuligi.

Podczas pobytu u nas dzieci mają również niepowtarzalną okazję do zapoznania się z naszą kolekcją zabytkowych pojazdów wojskowych, strażackich oraz milicyjnych, co jest nie tylko doskonałą okazją na przyjrzenie się z bliska pojazdom z epoki PRL, ale  także żywą lekcją historii. Armaty, transportery opancerzone „SKOT”, oryginalna Nysa z napisem MILICJA czy STAR, który kiedyś służył dzielnie w jednostce Straży Pożarnej to tylko garstka bogatej kolekcji jaką zgromadził gospodarz Ziołowej Doliny. Dla starszych dzieci organizujemy również przejażdżki naszymi pojazdami.

Żeby po tak wyczerpującym pobycie nie zabrakło nikomu sił, nasza kuchnia przygotowuje między zajęciami, pyszny domowy rosołek oraz grill lub ognisko z kiełbaskami.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież szkolną do spędzenia czasu z nami.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

kontakt@ziolowa-dolina.pl

+48 89 5239063

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!