Zimowy kulig – idealna rozrywka dla dzieci i dorosłych

Z kopyta kulig rwie! Skrzypiący śnieg, piękne krajobrazy, mróz szczypiący w policzki i przede wszystkim dobra zabawa. Kulig to idealna rozrywka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Horses with sledges at the bank of frozen river in wintertime. Frosty weather
500 lat temu…

Duże sanie zaprzężone w konie, pochodnie  i wodzirej. Tak wyglądał kulig dawnej szlachty. Niejednokrotnie ta zimowa impreza trwała nawet kilka dni, podczas których szlachta bawiła się, pija i jadła. Czasem wynajmowano dodatkowe sanie dla orkiestry, która jechała razem ze szlachtą i przygrywała znane piosenki.

Frajda dla dzieci

Kulig jest niecodzienną atrakcją podczas wycieczki szkolnej czy ferii zimowych. Najmłodsi, jak i młodzież są zachwyceni zabawą na świeżym i korzystają z uroków zimy. Zaprzęg konny, sanie i śnieg pokrywający wszystko dookoła to ogromna atrakcja dla dzieci, zwłaszcza, że nie jest ona dostępna przez cały rok, a kulig z prawdziwego zdarzenia to inspirująca i ciekawa propozycja spędzenia zimowego czasu. Warto rozważyć taką formę rozrywki dla dzieci, zwłaszcza, że zbliżają się dużymi krokami ferie zimowe i przekonać się, że w dobie komputerów i smartfonów, ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu to klucz do sukcesu.

Czas dla rodziny

Rodzinne spotkanie kojarzy na się z posiedzeniem przy stole okraszonym niekończącymi się dyskusjami w ramach urodzin, imienin lub innych okoliczności. Jeśli znudził Ci się taki scenariusz znudził i szukasz czegoś co umocni wasze relacje, zdecydowanie warto rozważyć kulig, jako sposób spędzenia razem z rodziną czasu wolnego.

Wspólna zabawa na świeżym powietrzu, rozmowa w czasie jazdy saniami, a następnie ognisko to propozycja, która urozmaici wasze życie rodzinne. Zbliżycie się do siebie, przypomnicie sobie czasy, kiedy byliście dziećmi. Z kolei najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda kulig z prawdziwego zdarzenia. Nikt przecież nie powiedział, że życie rodzinne musi toczyć się przy suto zastawionym stole w towarzystwie sałatki jarzynowej

Kulig w firmie

Wyjazdy integracyjne, paintball czy kręgle. To wszystko już było.  Firmy prześcigają się w coraz to nowszych sposobach integracji dla swoich pracowników. Nadszedł czas na kulig! Aura zimowa niezwykle sprzyja tego typu rozrywce, a też nie każdy jest fanem sportu i gier. Kulig jest bezpieczną opcją, ponieważ nie wymaga dużego nakładu sprawności fizycznej, dlatego nikt nie powinien czuć się skrępowany.

Taka forma rozrywki sprzyja integracji i nawiązywaniu znajomości. Przejażdżka w miłym towarzystwie, rozmowy przy ognisku – to scenariusz, który naprawdę sprawia, że chciałoby się natychmiast wsiąść do sań i wybrać na kulig. Jeśli planowaliście imprezę firmową w niedalekim czasie i dalej nie macie na nią pomysłu, nie ma się nad czym zastanawiać!

Kulig na weselu

Wesela kojarzą Ci się jedynie z tańcami na parkiecie? Może warto pokazać, że są też inne sposoby na dobrą zabawę. Motyw i elementy wesela w głównej mierze zależą od pory roku, w  jakiej organizuje się przyjęcie. Zimą więc warto postawić na kulig. Goście będą zachwyceni, ponieważ rzadko spotyka się, aby motywem przewodnim wesela były sanie ciągnięte przez konie. To będzie dla nich atrakcja, którą będą wspominać przez długie lata.

To także gotowa sceneria do sesji ślubnej. Nie trzeba wymyślać miejsc, gdzie można się udać, ani planować w jakiej konwencji zrobić zdjęcia. Kulig daje gotowe rozwiązania i krajobrazy. Takie fotografie z pewnością będą oryginalne i chętnie przez Was wspominane.

Jeśli zdecydujecie się na tego typu rozwiązanie, konieczne jest powiadomienie o tym fakcie gości. W takim przypadku nie ma co robić z kuligu  niespodzianki, ponieważ zaproszeni muszą być przygotowani na warunki: mieć ciepłe nakrycie, porządne buty. Zimą łatwo jest zachorować, szczególnie kiedy przez kilka godzin przebywa się na świeżym powietrzu. Z tego też powodu, warto zaopatrzyć się w gorącą herbatę, kawę lub grzane wino. A na ognisku podać gorącą zupę, np. żurek lub grochówkę. Można też ugotować prawdziwy bigos, jak to robiła szlachta, od której przejęliśmy zwyczaj organizowania kuligów.

Kulig to sposób na dobrą zabawę, powrót do krainy dzieciństwa i szansa na niezwykłą przygodę. Ta rozrywka daje bardzo dużą dowolność, jeśli chodzi o dopasowanie jej do potrzeb danej grupy. Z kuligu mogą skorzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, całe rodziny, znajomi, a także pracownicy firmy. Możliwości są nieograniczone!

W Ziołowej Dolinie zorganizujemy kulig dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę organizacji kuligów. Malownicze krajobrazy i okolica sprawiają , że taki  kulig będzie niesamowitą przygodą i niezapomnianym przeżyciem. To jak? Czekamy na śnieg i widzimy się w Ziołowej Dolinie ?

 

ZNAJDŹ NAS

Gdańsk - 150km (2h) / Warszawa - 220km (3h) / Białystok - 235km (3,5h)

ZIOŁOWA DOLINA

Krystyna Kozłowska

 

Wilimowo 10A

11-041 Olsztyn

 

Rachunek bankowy

94 1930 1611 2400 0407 6953 0001