Jak zaplanować rodzinny weekend z dziećmi?

Praca do godzin wieczornych, stres, brak czasu, zmęczenie, firmowe problemy przynoszone do domu.  Tak niestety wygląda sytuacja wielu rodziców, którzy mimo wszystko starają się znaleźć balans między pracą a rodziną. Jak w tym zabieganym świecie znaleźć czas dla dziecka, by nie mieć poczucia, że zbyt mało uwagi mu poświęcamy? Warto zaplanować wspólny weekend, wykorzystać go na pobycie razem i na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Podpowiemy jak to zrobić, by oszczędzić sobie dodatkowego stresu związanego z planowaniem, pakowaniem i podróżą.

Family at weekend EveryPixel.com

ZRÓB LISTĘ

Lista rzeczy, które są niezbędne podczas weekendowego wyjazdu to super pomysł. Poświęć chwilę i wypisz wszystko to, co będzie Wam potrzebne. Ubrania na każdą opcję pogodową, ulubione zabawki, lekarstwa, lista może być długa, ale bardzo ułatwi ona pakowanie się.

ATRAKCJE PODCZAS PODRÓŻY

To niewątpliwie ta część weekendowej wycieczki, na myśl o której rodzice przewracają oczami i marzą o posiadaniu prywatnego samolotu. Oto kilka pomysłów, jak uniknąć serii niekończących się pytań, rozpoczynających się tuż po przejechaniu 500m od domu :

Daleko jeszcze? Kiedy będziemy? Ile jeszcze będziemy tak jechać?

Zainstaluj na tablecie lub telefonie aplikacje, które zajmą Wasze dzieci na dłuższy czas. Istnieje sporo fajnych, rozwijających aplikacji, chociażby Agi Bagi Meadow Flyer. Jeżeli wolicie tradycyjne sposoby zajęcia maluchów, zabierzcie w podróż  karty z zagadkami, znikopis i… katalog z zabawkami. Wspólne śpiewanie piosenek też jest super frajdą.

WYBÓR MIEJSCA

Oczywiście, szukając miejsca na wypoczynek z dziećmi, warto przyjrzeć się ofercie i sprawdzić, jakie atrakcje dla dzieci przygotowuje hotel czy pensjonat.  Miejsce zapewniające odpowiednie warunki do odpoczynku i oferujące  moc pomysłów, jak spędzić czas z dziećmi nawet podczas deszczowej pogody.

CO OFERUJE ZIOŁOWA DOLINA?

Nasz pensjonat jest przyjazny rodzinom z dziećmi, mamy wszystko, co potrzebne, by aktywnie i ciekawie spędzić czas, obcując jednocześnie z naturą. W trakcie pobytu w Ziołowej Dolinie poznacie nasze zwierzęta w mini zoo, dowiecie się, jak uprawiać zioła i wykorzystywać je w kuchni i ziołolecznictwie. Niewątpliwą atrakcją jest Muzeum Techniki Wojskowej, gdzie będziecie mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze i usiąść za kierownicą wozu bojowego.  Dla dzieci jest plac zabaw z piaskownicą oraz trampolinami i zjazdem na linie. A żeby nie zabrakło Wam siły podczas weekendu wypełnionego atrakcjami, nasza kuchnia przygotuje pyszne i zdrowe jedzenie.

CO PO WEEKENDZIE?

Po udanym weekendzie w Ziołowej Dolinie wypoczęci wrócicie do pracy, a Wasze dziecko do przedszkola lub szkoły. Wspólnie spędzony czas z rodziną sprawi, że zacieśnią się więzi między wami. A aktywny, pełen przygód weekend spowoduje, że jeszcze przez długi czas będziecie o nim opowiadać.

ZNAJDŹ NAS

Gdańsk - 150km (2h) / Warszawa - 220km (3h) / Białystok - 235km (3,5h)

ZIOŁOWA DOLINA

Krystyna Kozłowska

 

Wilimowo 10A

11-041 Olsztyn

 

Rachunek bankowy

94 1930 1611 2400 0407 6953 0001