Menu na Pierwszą Komunię. O czym pamiętać?

Pierwsza Komunia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu małego katolika. Warto zadbać, by drobiazgi nie zakłóciły radosnego świętowania. Podpowiadamy, jakie menu wybrać na rodzinne spotkanie pokomunijne.

Ponieważ Pierwsza Komunia to nie tylko kilkugodzinne wydarzenie w kościele, ale niekiedy także podróż z daleka, warto dining-table-1368876_1920zatroszczyć się o swoich gości, serwując im zdrowy i sycący posiłek. Wybierając menu warto zadbać o zaspokojenie gustów zarówno najstarszych, jak i najmłodszych członków rodziny. W takich sytuacjach zwykle dobrze sprawdza się tradycyjne menu obiadowe, złożone z panierowanej piersi kurczaka, pieczonych ziemniaków, warzyw i sałat. Urozmaiceniem może być soczysta karkówka albo cordon blue, serwowany z szynką i serem. Do tego sałatka caprese, roladki z łososia i półmiski pieczonych mięs, a każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zawsze jednak to, co smakuje dorosłym będzie cieszyło też dzieci. Jeśli wolimy uniknąć sprzeczek o niezjedzony obiad i skupić się na przebywaniu razem, lepiej od razu zatroszczyć się o odrębne menu dla najmłodszych. Dziecięcy posiłek to przeważnie dania subtelniejsze w smaku. Sprawdzą się przekąski, po które pociechy sięgają najchętniej, takie jak frytki czy panierowane nuggetsy. W dziecięcym menu nie powinno zabraknąć też bogatych w witaminy sałatek warzywnych, np. marchewki czy mizerii. Na koniec, w tym wyjątkowym dniu, można pozwolić sobie na odrobinę słodyczy – ciasta domowego wypieku lub lody dla najmłodszych. O dobrą atmosferę nie trzeba będzie się martwić.

ZNAJDŹ NAS

Gdańsk - 150km (2h) / Warszawa - 220km (3h) / Białystok - 235km (3,5h)

ZIOŁOWA DOLINA

Krystyna Kozłowska

 

Wilimowo 10A

11-041 Olsztyn

 

Rachunek bankowy

94 1930 1611 2400 0407 6953 0001