Ekologiczne produkty pomogą Ci zachować zdrowie

Chemiczna żywność to plaga naszych czasów, a sklepowe półki uginają się pod ciężarem konserwantów, pestycydów i metali ciężkich, którymi wypełnione są produkty. Czy można ich uniknąć? Co jeść, by być zdrowym?

Postaw na ekologiczną żywność

Dlaczego żywność wyprodukowana w ekologicznych gospodarstwach jest lepsza od tej, którą widujemy na co dzień na sklepowych półkach? Zarówno roślinne, jak i zwierzęce produkty ekologiczne są pozbawione szkodliwych substancji, takich jak barwniki, substancje spulchniające, konserwanty, itp. Żywność bazująca na naturalnych składnikach jest za to bogata w food-1832383_1920witaminy i minerały, dzięki czemu wyróżnia się wyjątkowymi walorami zdrowotnymi. Jej dodatkowym, nieocenionym atutem jest również smak – wystarczy raz skosztować pasztetu domowego wyrobu, by stracić apetyt na chemiczne pasztety z marketowych półek.

Gdzie można zjeść pysznie i ekologicznie?

Przykładem takiego miejsca, w którym serwowane są dania bazujące na ekologicznych produktach jest Ziołowa Dolina – królestwo świeżych ziół, domowego smalcu oraz pysznych i aromatycznych przetworów ze świeżo zebranych owoców i warzyw. Kiedy skosztujesz tu aromatycznego żurku przyrządzonego na pachnącej, wiejskiej kiełbasie z dodatkiem świeżych jaj prosto od kur, już nigdy nie sięgniesz po zupę z torebki. I o to właśnie chodzi! Potrawy w Ziołowej Dolinie to prawdziwy hołd dla zdrowia i smaku.

ZNAJDŹ NAS

Gdańsk - 150km (2h) / Warszawa - 220km (3h) / Białystok - 235km (3,5h)

ZIOŁOWA DOLINA

Krystyna Kozłowska

 

Wilimowo 10A

11-041 Olsztyn

 

Rachunek bankowy

94 1930 1611 2400 0407 6953 0001